Сторожинець — місто на Буковині, розташоване біля підніжжя Карпат над річкою Серетом на українсько-румунському етнічному кордоні,  площею 5,8 км², з населенням 14 191особи. Ця територія, у зв’язку з проживанням тут  Румунів, Молдован, Росіян, Поляків, Німців  є багатонаціональна, з чого випливає багатство культури та визнання віри (православні, (російського, румунського патріархатів, та Українська Автокефальна Церква), греко-католики, римо-католики, протестанти).

В 1994 році Сестри Милосердя підняли послугу серед місцевої людності. Разом зі Священиками Місійної Конгрегації послуговують в катихизації, веденні Вікентійської Молоді та Дітей Марії, товаришують групі АІС, а також оточують опікою старших, самотніх осіб, вбогих та багатодітні родини.

Святий Вікентій де Поль, посилаючи перших Дочок Милосердя говорив, що сам Господь посилає їх в те чи інше місце. Прибуваючи в Сторожинець, Сестри були переконані, що посилає їх в те місце Господь, тому перші слова, які записані в Сторожинецькій хроніці і є: «На Буковину, мої доньки…»

Історія спільноти, як відомо з хроніки, розпочинається 17 серпня 1994 року, коли сестра Софія Бяловонс, відома як Марта, та с. Анна Бженк з ентузіазмом та великою радістю ступають на цю землю. В лютому 1995 року долучає до спільноти сестра Марія Кольбуш.

Одразу виплили на «глибоку воду». Сестри в короткому часі взяли активну участь в апостольському діянні. Одночасно провадили ремонти, щоби мати де поселитись. В 90-тих роках робити ремонти можна було лише «маючи знайомства», тому дістати будівельні матеріали було не так то просто. Все ці труднощі не поменшували ентузіазму сестер.

Поле діяльності було дуже велике. Сестри співпрацювали з Отцями Місійної Конгрегації в 11 парафіях! Зі здивуванням і захопленням згадують, що в селі Банилів на першу катихезу записалося 46 дітей.

З часом розпочали проводити дні зосередження для дівчат. Брали участь в утворенні музичного гурту, який брав участь у музичних конкурсах в Польщі. Організовували різноманітні інсценізації, канікули з Богом, розпочали гарну традицію – паломництва до сусідніх парафій на Храмові свята, допомога Вбогим. Дали початки в заснуванні благодійного товариства АІС, і все це на Божу славу.

Одночасно сестри спостерігали за розвитком культу Блаженної Сестри Марти Вєцкої. Почали збирати про неї інформацію. І вже незабаром вийшла друком перша книга про Блаженну – «Віддати життя», В 1997 році розпочався беатифікаційний процес, який завершився Беатифікацією у Львові 24 травня 2008 року.

Ця праця і вірне крокування за Христом приносить багато плодів. Адже розпізнаємо Його в обличчі наших Убогих братів і сестер, якими перед усім являємося ми одні для одних.