Місія Дочок Милосердя св. Вікентія де Поль у м. Свалява  почалася  в 1995 році. Сестри, які вже працювали в с. Довге Іршавського району (35 км від Сваляви) приїжджали разом з священиком в неділю та свята на богослужіння . До того часу Свята Меса відправлялася тільки угорською мовою. Сестри допомагали священику у підготовці українськомовної літургії (переклад текстів, читань,  літургійних співів). Сестри  займалися катехизацією, вели підготовку дітей до першого св. Причастя.

Парафіяни прагнули, щоб сестри жили в їхньому місті і почали молитися до Бога в цьому намірі 2 роки.   І 15 серпня 2001 року Дочки милосердя отримали місію в м. Свалява через Провінціальних наставників Словацької провінції . Перші сестри  почали мешкати в невеличкому будиночку, який приготували ревні парафіяни. Парафіяни тішилися з приходу сестер і з  довір’ям до них зверталися. Приходили до них із своїми стражданнями, радостями і проблемами.

Разом молилися, допомагали сестрам відкривати різні види убогості, спрямовуючи їх до конкретних людей у потребі допомоги. Так помаленьку формувалася спільнота, яка була основою  заснування Товариства св. Вікентія. Сестри відвідували убогих, лікували рани тіла і душі, приносили їм св. Причастя, охоче служили їм в кожній потребі. Співпрацюючи з Товариством св. Вікентія готували обіди і заносили їх убогим.

Сестри формували дітей і молодь в дусі св. Вікентія і заснували Вікентійсько – Маріїну молодь, яка і до сьогодні діє в парафії.

На сьогодні продовжуємо місію служіння убогим, яку почали наші сестри.

– катехизуємо  дітей,  готуємо їх до прийняття святих Таїнств, організовуємо  літні табори, екскурсії, паломництва;

– відвідуємо убогих вдома, одиноких хворих , людей похилого віку, надаємо їм медичну та матеріальну допомогу,  а також духовно підтримуємо, заносячи їм Святе Причастя.

– надаємо матеріальну допомогу малозабезпеченим та багатодітним сім’ям ;

– супроводжуємо вмираючих на їхній останній дорозі і духовно підтримуємо сім’ї в  скорботі;

– духовно супроводжуємо членів Товариства мирян св. Вікентія,   співпрацюючи з ними у служінні убогим як духовно так і тілесно;

– співпрацюємо з дієцезіальним Карітасом у  матеріальному забезпеченні убогим;

– розвиваємо служіння переселенцям  з окупованої території нашої країни.

В цьому служінні убогим  нас  підбадьорюють слова нашої засновниці святої Луїзи   « Любов розіп’ятого Христа  спонукає нас»

Нехай буде прославлений Господь Бог у всіх  починаннях  в служінні убогим.