Балта –  місто, розташована на півночі Одеської області, на відстані 218 км на північно-захід від Одеси, в долині правої притоки Південного Бугу — річки Кодими, що прорізає південні відроги Волинсько-Подільської височини. Чисельність населення міста становить близько 19 тисяч мешканців.

27 жовтня  2007 року, на прохання Єпископа Одесько–Сімферопольської Дієцезії, Броніслава Бернадського і Настоятеля Парафії, о. Станіслава Майкшака, Дочки Милосердя розпочали своє служіння в Парафії св. Станіслава Єпископа і Мученика. Як Господь посилав учнів по двоє до місцевостей, до яких мав прийти, так і тут, розпочали своє служіння дві сестри: с. Галина Гаура і с.Марта Шкарлат. Сестри знімали двокімнатну квартиру не далеко від храму. Початок служіння був дуже важким: знайомство із середовищем, культурою, матеріальним рівнем населення. На вулицях цього містечка часто можна було побачити дітей, котрими не було кому зайнятися, походили з розбитих родин, де переважно панувала життєва безпорадність, алкоголізм і наркоманія. Це було тією необхідністю і завданням до якого Господь захотів покликати і призначити сестер. Тому необхідно було встановити правильний контакт із ними, здобути довіру. З часом дітей ставало все раз більше. В квартирі, де сестри жили, не було достатньо місця, щоби прийняти дітей, дати їм щось з’їсти, викупати і переодіти. Тому перед ними повстало нове завдання – знайти підходящий будинок. Довгі пошуки привели їх до приготованого їм Господом місця, яке ідеально підходило для розвитку діла – надання дітям необхідної духовної і матеріальної допомоги. Дім Дочок Милосердя, згодом Світлиця ім. Дочки Милосердя, бл. Жозефіни Ніколі (яка посвятила своє життя служінню найбільш потребуючим, особливо дітям і молоді з вулиць Неаполя і Калабрії, Італія), знаходиться біля Римо-католицького костелу, майже в самому центрі міста.

Дякуючи Божому Провидінню, започаткована справа служіння дітям постійно розвивається. Молодші і старші «Господарі» завжди відчувають тепло і безпеку. Тут вони можуть знайти підтримку, почуття безпеки і акцептацію. Можуть задовольнити свої найважливіші життєві потреби, такі як гігієна, харчування, одяг і тому подібне. Сюди приходять діти з радісними, а також болісними справами зі свого життя. На протязі цих років існування Світлиці є позитивний вплив на розвиток і виховання дітей. Багато з них дають гарні свідоцтва, кажучи, що були витягнуті з багна крадіжок, алкоголізму, наркоманії.

На даний час сестри огортають опікою близько 60 дітей та молоді і їхні родини. Бог посилає  на допомогу волонтерів, які не шкодують сили і часу, діляться своїми фаховими знаннями і вміннями. Сестри нав’язують співпрацю зі Службою у Справах Дітей, з Органами Поліції, з класними керівниками в школах. Діти задіяні в життя Парафії. Багато є охрещених, готуються до Першого Причастя, беруть активну участь в Літургічному році. В програму Світлиці входить катихезація, ведення Товариства Вікентійської Дітей та Молоді Марії.

У 2017 році сестри святкують 10 річницю служіння. Нехай Ісус, який є присутній в кожному, в найменшому і найбільш потребуючому, благословляє і опікується цим ділом і Сам буде його Господарем!