Снятин, вул. 1-го грудня, 5


Історія

            У 1899 році сестри прибули до Снятина. Місцем їхнього служіння була місцева лікарня. До їхніх обов’язків входило: догляд за хворими, адміністрування лікарнею, кухня та пральня. Незважаючи на перешкоди, незабаром заклад став взірцем лікарні. Першу Світову війну сестри пережили спокійно. В спогадах занотовано: «Снятин знаходиться на роздоріжжі багатьох доріг, тому тут весь час рух, привозять і забирають поранених. Маємо багато хворих на тиф. Допомагають нам чотири лікарі і один хірург зі Львова.» Події війни 1920 року мали на багато складніші наслідки. Лікарня була зруйнована і закрита 12 грудня. Саме тоді Сестри Милосердя мусили виїхати.

         Варто підкреслити, що історію снятинської спільноти творила також і с. Марта Вєцка, яка перебувала в ній з 4 липня 1902 року аж смерті, тобто до 30 травня 1904. Сестра Марта Вєцка була беатифікована (винесена до сану блаженних) у Львові 24 травня 2008 року.

         Новий розділ в історії Сестер Милосердя в Снятині розпочався в 2000 році. 16 серпня прибули три сестри: с. Барбара Репетовська, с. Марта Шкарлат та с. Аліція Рупка, яку згодом замінила с. Дорота Ірська. Сестри активно включилися в апостольську діяльність снятинської парафії  – катехизували дітей та молодь, дбали про костел, відвідували хворих та вбогих. Для найбільш потребуючих готували обіди. Також допомагали в залучанському дитячому будинку для дітей інвалідів.

      Після беатифікації с. Марти Вєцкої,  зусиллями сестер розпочалося будівництво Благодійного Центру, який є живим пам’ятником блаженної.

        Урочисте відкриття Благодійного Центру ім. бл. с. Марти Вєцкої відбулося 12 лютого 2012 року. В Благодійному Центрі сестри опікуються дітьми – с. Марія готує,      с. Галина відповідає за Світлицю для дітей дошкільного віку, а с. Дорота служить дітям, яким потрібна особлива опіка. В Центрі також знаходиться Вікно Життя – місце, де мати,  яка опинилася у складних життєвих обставинах, може анонімно залишити своє немовля, зберігши для нього життя і давши шанс знайти нову сім’ю.

      Надіємось, що за заступництвом бл. с. Марти Вєцкої, наше служіння в Снятині стане взірцем милосердя і духовності, які пропагувала с. Марта Вєцка.