Винесення на вівтар 60 мучеників Вікентійської Родини (11.11.2017 м. Мадрид)

 

11 листопада у Мадриді відбулася беатифікація 60 мучеників Вікентійської Родини, котрі віддали своє життя за віру, під час переслідувань в  30-х роках минулого сторіччя в Іспанії.  Під час Служби Божої Кардинал Анджело Ама́то (Angelo Amato) Префект Конгрегації в справах святих причислив до лику блаженних:

  • 40 членів Конгрегації Місій (24 священики та 16 братів-ченців),
  • 5 дієцезіяльних священиків, з дієцезії Мурсія, що були опікунами та форматорами світських груп Вікентійської Родини,
  • 2 Сестри зі Згромадження Дочок Милосердя,
  • 7 членів товариства Вікентійської Молоді Марії,
  • 6 лицарів Матері Божої від Чудотворного Медальйона.

Як сказав Префект Конгрегації в справах святих кардинал Анджело Амато, «ця беатифікація є нагодою, щоб збільшити силу добра, яке перемагає зло».

Вони були засуджені на смерть тільки тому, що були католиками. І кожен з них є для нас прикладом мужності та вірності Христу аж до кінця. Історія кожного з них захоплює та надихає, але сьогодні хочу коротко представити історію двох Сестер Милосердя, які також 11 листопада 2017 року були проголошені блаженними.

 

Блаженна сестра Торібія  (S. Toribia Marticorena Sola  (1882 – 1936)

Вступила у Згромадження Дочок Милосердя 12 V 1905. Служила Вбогим, як медсестра. У 1921, виходячи на поля битв, опікувалася раненими солдатами. У 1929 її направили в туберкульозний диспансер біля Барселони. Вмерла мученицькою смертю разом з сестрою Доріндою в Тібідабо, тому що була монахинею.

 

 

Блаженна сестра Дорінда  (S. Dorinda Sotelo Rodríguez (1915 – 1936)

Вступила в Згромадження Дочок Милосердя 10 V 1933. Після Семінарії (новіціат) була направлена в туберкульозний диспансер біля Барселона, де служила коротко, бо лише 3 роки у лікарняній кухні.  Вмерла мученицькою смертю разом з сестрою Торібією в Тібідабо.

 

 

Беатифікаційна Служба Божа у Мадриді 11 листопада 2017 року.