ДЕНЬ V – За голосом покликання

І хто не візьме свого хреста, і не піде за Мною слідом, той Мене недостойний. Хто душу свою зберігає, той погубить її, хто ж за Мене погубить душу свою, той знайде її. (Матвія 10:38-39)

Ніхто з тих, хто є покликаним до Богопосвяченого життя, не стає відразу святим, переступивши поріг монастиря. Також для Марти, котра хоча була в значній мірі духовно сформованою, час початкової формації вимагав від неї змін.

Треба було пристосуватися до нового способу життя: плану дня наповненого молитвою і працею, нових людей, способу поведінки, різних обов’язків. Марта з кожним днем ставала все більше сестрою милосердя. Її душа була відкрита на Божу благодать, тому її серце з легкістю прийняло вікентійську харизму.

Внутрішня енергія, працьовитість, єдність з Богом, відкритість на потреби інших – це риси характеру, які швидко помітила спільнота.

«Бог здійснив мої прагнення, про які я мріяла від юності й відчуваю в своєму серці радість, разом з вдячністю і любов’ю до Бога, котрий мене негідну ,обдарував  такою великою благодаттю, що я за Його допомогою буду мати щастя працювати в Згромадженні для Його слави та на користь моїх ближніх. Ще більше переконуюсь в тому, що я обрала добру і надійну дорогу до спасіння».

(Запис в «Пам’ятковій книзі»)

 

Хвилина роздуму над прочитаним текстом,

потім читається молитва.

 

Молитва про випрошенняласк за посередництвом
Блаженної Сестри Марти Вєцкої

Господи Боже, Ти покликав Сестру Марту Вєцку до Згромадження Сестер Милосердя, щоб йдучи за Твоїм Сином, служила вбогим і хворим. Слухаючи Твого заклику, йшла дорогою вінкентійського покликання повністю присвячуючи себе служінню, аж до віддання життя за людину.

Господи, Боже мій, прославляю Тебе за всі ласки, яких Ти хотів уділити Блаженній Сестрі Марті Вєцкій. Благаю Тебе, прояви через її заступництво могутність Твоєї любові і вділи мені ласки……… про які Тебе покірно і з довірою прошу, якщо на те Твоя воля. Через Христа Господа нашого. Амінь.

 

Отче Наш…., Радуйся, Маріє…,

Слава Отцю…, О Маріє, без гріха зачата……

Молитва на закінчення:

Блаженна Сестро Марто, випроси сучасним родинам дар справжньої єдності та любові, щоб кожна родина жила на зразок Пресвятої Трійці.