ДЕНЬ ІІІ – Дружба з небом              

     Свої очі я зводжу на гори, звідки прийде мені допомога, мені допомога від Господа, що вчинив небо й землю!(Псалом 121:1-2)

Марта, ще в дитинстві зрозуміла, що власними силами вона не зможе протистояти різним життєвим труднощам. Підтримкою і допомогою стали для неї Господь Бог, Матір Божа, Ангели та Святі.

Блаженна знайшла небесного друга в особі святого Яна Непомук. Його знищену фігуру, дівчата  з групи Марти, знайшли на горищі в одного з родичів родини Вєцкіх. Завдяки її ініціативі, фігуру відремонтували й поставили на підвищені біля родинного дому. Там часто можна було її зустріти на розмові з улюбленим святим. Вона чудово знала, що цей священик і мученик який захищав тайну сповіді, випрошує для неї потрібні благодаті.

Через декілька років, вже бувши Сестрою Милосердя, вона розповіла, що це саме він випросив їй покликання. Цю дружбу Сестра Марта підтримувала все життя і ревно розповсюджувала культ святого Яна. Згідно зі своїм великим бажанням, після смерті її похоронили біля каплички святого Яна Непомук  на снятинському кладовищі, що з огляду на недостатню кількість місць здавалося неможливим.

«Мої думки що хвилину возносяться до неба. Знаю, що я не можу Тебе, Дорога Матусю упросити, тому що я недостойна такої великої благодаті, але Ти мій єдиний від дитячих років вибраний святий Яне (…), прийми в жертві моє щире бажання і заступайся за мене перед Найсвятішою Матір’ю. Знаю, що завдяки Тобі, вона не відмовить моєму проханню».

(Прагнення до Небесної Вітчизни)

Хвилина роздуму над прочитаним текстом,

потім читається молитва.

 

Молитва про випрошенняласк за посередництвом
Блаженної Сестри Марти Вєцкої

Господи Боже, Ти покликав Сестру Марту Вєцку до Згромадження Сестер Милосердя, щоб йдучи за Твоїм Сином, служила вбогим і хворим. Слухаючи Твого заклику, йшла дорогою вінкентійського покликання повністю присвячуючи себе служінню, аж до віддання життя за людину.

Господи, Боже мій, прославляю Тебе за всі ласки, яких Ти хотів уділити Блаженній Сестрі Марті Вєцкій. Благаю Тебе, прояви через її заступництво могутність Твоєї любові і вділи мені ласки……… про які Тебе покірно і з довірою прошу, якщо на те Твоя воля. Через Христа Господа нашого. Амінь.

 

Отче Наш…., Радуйся, Маріє…,

Слава Отцю…, О Маріє, без гріха зачата……

Молитва на закінчення:

Блаженна Сестро Марто, випроси сучасним родинам дар справжньої єдності та любові, щоб кожна родина жила на зразок Пресвятої Трійці.