ДЕНЬ І – Рідна домівка

І пішов Він із ними, і прибув у Назарет, і був їм слухняний. А мати Його зберігала оці всі слова в своїм серці. А Ісус зростав мудрістю, і віком та благодаттю, у Бога й людей.(Луки 2:51-52)

Першою школою святості є рідна домівка. Саме в ній, у домашній Церкві людина вчиться справжнього християнського життя. Батько та матір є прикладом для своїх дітей, вони своїм життям переказують їм істини віри.

Інакше не було і в родині Вєцких. Марцелі був добре знаним через свою активну діяльність на користь місцевої парафіяльної спільноти, а також його всі знали, як вірного католика і доброго господаря. Його жінка, Пауліна дбала про те, щоб в домі панувала релігійна атмосфера. Спільна молитва, читання Святого Письма і біографій святих та розмови на тему недільних проповідей допомагали цілій родині духовно зростати. Бог був у них на першому місці. Любов до Бога була на рівні зі взаємною любов’ю. Почуття прив’язаності до рідних у сестри Марти були дуже сильними й збереглися до кінця життя.

«Нехай Всемогутній Господь дарує Любій Мамі якнайдовше життя і міцне здоров’я, а потім нехай дасть корону в небі. Там ми будемо завжди разом і ніхто нас не розлучить. Будемо вічно тішитися і радіти». ( Лист до мами 26.06.1894)

Хвилина роздуму над прочитаним текстом,

потім читається молитва.

 

Молитва про випрошенняласк за посередництвом
Блаженної Сестри Марти Вєцкої

Господи Боже, Ти покликав Сестру Марту Вєцку до Згромадження Сестер Милосердя, щоб йдучи за Твоїм Сином, служила вбогим і хворим. Слухаючи Твого заклику, йшла дорогою вінкентійського покликання повністю присвячуючи себе служінню, аж до віддання життя за людину.

Господи, Боже мій, прославляю Тебе за всі ласки, яких Ти хотів уділити Блаженній Сестрі Марті Вєцкій. Благаю Тебе, прояви через її заступництво могутність Твоєї любові і вділи мені ласки……… про які Тебе покірно і з довірою прошу, якщо на те Твоя воля. Через Христа Господа нашого. Амінь.

 

Отче Наш…., Радуйся, Маріє…,

Слава Отцю…, О Маріє, без гріха зачата……

Молитва на закінчення:

Блаженна Сестро Марто, випроси сучасним родинам дар справжньої єдності та любові, щоб кожна родина жила на зразок Пресвятої Трійці.