День 4

Убогість

Одним із ознак смирення Луїзи було її бажання бути вбогою. Луїза часто повторювала сестрам: «Ми є слугами вбогих, тому повинні бути біднішими від них».  Вікентій, вказуючи на убогість Луїзи, зазначив: «Ця чеснота була настільки їй притаманною, що навіть вона мене просила про дозвіл жити вбогістю». А що стосувалося Згромадження, радила перебувати йому в цьому дусі, тому і вважала, що завдяки цьому Згромадження буде розвиватися і матиме велике майбутнє.  Впродовж двадцяти п’яти років керування Згромадженням Луїза хотіла, щоб сестри були вбогими в одязі, в їжі та всьому тому, що потрібне для його існування. Вважала, що щастям Згромадження була скромність в їжі. Луїзі було дуже прикро, коли через свою фізичну слабкість мусила споживати іншу їжу, не таку яку, як сестри. За що просила вибачення.

Свята Луїза говорила,  що бути убогим, означає бути подібним до Ісуса Христа. Якщо ми знаходимось в такій ситуації, коли тільки Ісус є нашою втіхою, то ми повинні з любові до Нього погоджуватися на те, що нам чогось не вистачає.

Літанія до Святої Луїзи

З дитячою довірою, приходимо до Тебе, Свята Луїзо, як Твої дочки осмілюємось просити Тебе про заступництво перед престолом Божим.

Випроси нам наша свята Мати Луїзо

Міцну віру,

Непорушну довіру до Бога,

Палку Божу любов,

Правдиву і жертовну сестринську любов,

Велику, самовіддану любов до ближніх,

Старанність у трудах нашого святого покликання,

Наполегливість у старанні про справжню досконалість,

Витривалість в доброму, аж до смерті,

Смерть щасливу,

Милостивий суд,

Вічну нагороду,

 

На Тебе, свята Луїзо, покладаємо нашу надію. Не покидай своїх дітей в духовних і буденних труднощах, у боротьбі земного життя.

Допоможи нам відважно боротися, отримати перемогу і венець вічної слави. Амінь.